Kaisunukk

Perenõustajad ja koolitajad

Eesti Unekooli Ühingu asutajad, perenõustajad ja koolitajad on Õnne Liv Valberg ja Merit Lilleleht.
 
 

Õnne Liv Valberg

Mul on sotsiaaltöö eriala magistrikraad ja olen töötanud tervisedenduse, hoolekande ja ohvriabi valdkonnas nii spetsialisti kui juhina, samuti olen olnud tegev noortenõustajana. Mind on alati paelunud ka laste ja perede teema. Olen läbinud süsteemse pereteraapia sissejuhatava kursuse, tunnetekeskse paariteraapia põhikoolituse ning alates 2015. aastast õpin perekonna psühhoterapeutide II ja III astme pädevuskoolitusel. Lisaks olen õppinud perelepitust ja läbinud erinevaid suhtekoolitusi, samuti lähisuhtevägivalda ja laste väärkohtlemist puudutavaid koolitusi („Imago suhteteraapia sissejuhatus“, koolitaja Rebecca Sears; „Adolescent in Crisis and Family Therapy“, koolitaja prof Maurizio Andolfi M.D jt.) 
Unekooli nõustaja koolituse läbisin 2013. aastal Soomes, Tuutulaulu Unekoolis ning täiendan laste ja lapsevanemate und puudutavaid teadmisi järjepidevalt. Oluliseks pean lapsevanemate nõustamise juures ka isiklikke kogemusi, läbi mille ma unekooli teemani jõudsingi. Meie peres oli "unetu" keskmine laps, kes hakkas kogu öö magama alles 2,5 aastaselt. See oli minu jaoks äärmiselt keeruline periood, kuid tulin sellest edukalt välja. Seega tean väga hästi, mida tunnevad sellises olukorras pered!
Nüüdseks on mu vanem poeg juba täisealine ning pesast välja lennanud, kuid 13.-aastane poeg ja 11.-aastane tütar - vajavad endiselt õhtust head-ööd-musi ja hommikust äratamist. Rõõmuga võin öelda, et meie pere lapsed väärtustavad und ja lähevad reeglina õigel ajal magama :)
Minuga saad võtta ühendust telefonil 56358318 või info@unekool.ee

Merit Lilleleht

Olen perenõustaja ja koolitaja vanemluse toetamise teemadel - viin läbi tõenduspõhise programmi "Imelised Aastad" koolitusgruppe lapsevanematele, toetan lastega töötavaid õpetajaid VEPA programmi mentorina ning tegutsen Unekooli perenõustaja ja koolitajana. Usun, et teisi aidates kasvame ka ise.

Mul on magistrikraad sotsiaalteadustes ja omandatud ka lastekaitse eriala. Olen läbinud unekooli nõustajate koolituse Soomes Tuutulaulu Unekooli juures ning täiendanud ennast Eesti unearstide poolt läbiviidud erinevatel uneteemalistel kursustel. Hoian end pidevalt kursis perede toetamise ja laste une teemalise teooria ning parimate praktikatega ning tegelen igapäevaselt ka oma laste une kvaliteedi tagamisega. 

Meie pere lapsed on tänaseks juba asjalikud koolilapsed ning magavad hästi, kuid mul on meeles titeaegsed magamata ööd. Leebe unekooli meetodini jõudsin just tänu meie pere üleelamistele laste magamisharjumustega tegeledes.

Minuga saad ühendust võtta info@unekool.ee või helistades telefonil 5222 807. 
 
 
 


Miks hakkasime tegelema unekooliga?

Nagu paljud emad, lugesime ka meie ohtralt kõikvõimalikku kirjandust lapse arengu, kasvatamise ja une kohta. Põhjaliku teoreetilise kirjanduse läbitöötamise ja praktilise kogemuse põhjal oleme leidnud sobivaimad viisid laste uneharjumuste kujundamiseks – need on tunnustatud leebed unekooli meetod.
 
Meie sooviks on abistada peresid ning aidata neil leida nii oma lapse kui kogu pere jaoks sobivaim unekooli meetod- lihtsamalt ja kiiremini, kui meie seda omal ajal tegime. Tihti on nii, et noored lapsevanemad teavad küll teoorias, kuidas oleks õige lapsele magamisharjumusi õpetada, kuid sageli on nad selle jaoks liiga väsinud ja tulemuste osas kahtleval seisukohal. Ja isegi kui ollakse edukalt alustanud, on vaja aeg-ajalt head nõu ja tuge jätkamiseks. Siinkohal on abiks nõustamiskeskkond www.unekool.ee, mille kaudu anname teile vajalikke nõuandeid ja tuge. Lisaks nõustame ja koolitame lastega töötavaid spetsialiste, et ka nemad oleksid teadlikumad lapse unest ja lapsevanemate toetamisvõimalustest.
 
Enamikku väikelaste unehäiretest on võimalik lihtsate meetoditega (nt tõhusaks ja turvaliseks tunnistatud leebe unekooli meetodid) parandada ning lapsevanemad saavad sellega hakkama omal käel. Kuid esineb ka juhtumeid, kus magamishäire põhjus on meditsiiniline. Kahtluse korral konsulteerige alati eriarstiga või perearstiga, kes suunab teid vajadusel edasi vastava spetsialisti (neuroloog, allergoloog, unearst) juurde. Selle veebilehe sisu on koostatud teavitamise ja harimise eesmärgil ning ei asenda arstiabi.
ESILEHT UNEKOOLI FILOSOOFIA PERELE SPETSIALISTILE KONTAKT