Unekool vanemluse toetajana

Uni on tähtis nii lastele kui vanematele. Uneprobleemid mõjutavad tavaliselt kogu pere heaolu. Lapse unerütmi häiretest ja magamisprobleemidest kurnatud vanemad on tihti suure psühholoogilise surve all. Tekkida võivad masendus, vaimse tervise probleemid, paarisuhete probleemid, võimalus lapse väärkohtlemiseks. Väsinud lapsevanemad ei suuda tunda lapsega koos veedetud päevast sellist rõõmu ja rahulolu, kui väljapuhanud lapsevanemad. Uuringud kinnitavad, et uneprobleemidest kurnatud vanemad võivad avaldada negatiivset mõju ka lapse arengule. Seetõttu on oluline toetada õigeaegselt lapsevanemate vastupidavust ja paarisuhet ning anda neile vajalikku toetust ja teadmisi lapse unest, arenguetappidest, leebe unekooli meetodite kasutamisest.

Leebe unekooli meetodite rakendamisel on üheks oluliseks valdkonnaks ka paarisuhte toimimine, suhte tugevuste hindamine ning uute ressursside leidmine. Kui lapsevanem ei suuda ise hinnata oma jõuvarusid või ei käitu mõnes olukorras kõige õigemal viisil, siis võib olla, et tal puuduvad vastavad oskused või vajalik informatsioon. Meie eesmärgiks on pakkuda lapsevanematele toetavaid, toimivaid ja individuaalseid lahendusi ning usaldusväärset informatsiooni, mille abil on võimalus leida üles olemasolevad või uued jõuvarud, mis toetavad tugeva ja turvalise lähedussuhte loomist oma lapsega.